пʼятниця, 1 липня 2011 р.

Про Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

Друга фаза спільного проекту Європейського Союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочалась 7 червня 2011 року і триватиме 4 роки.

Про фінансування цього проекту 31 травня у Брюсселі уклали угоду Україна і Європейська комісія. Угоду підписали перший віце-прем‘єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій КЛЮЄВ та член Єврокомісії з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан ФЮЛЕ. Проект спів-фінансує та виконує Програма розвитку ООН в Україні.

Другий етап Проекту матиме бюджет 17,1 млн.євро (з яких 98.4% - внесок ЄС та 1.6% - внесок ПРООН), який буде спрямовано на підтримку сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні.

Проект впроваджуватиметься в усіх регіонах України. У кожній області буде оголошено конкурс на відбір пілотних районів та місцевих рад. Планується, що близько 60% найуспішніших пілотних районів першої фази проекту отримають можливість продовжити співпрацю. Проект передбачає укладання партнерства з 200 районами та 900 місцевими радами.

Протягом червня - липня 2011 року буде проведено регіональні семінари для інформування та запуску Проекту у всіх областях, укладення відповідних угод про партнерство та оголошення конкурсу районів.

У другій фазі Проекту принаймні 900 громад отримають можливість реалізувати свої ініціативи. Проект підтримуватиме ініціативи громад у наступних сферах:
енергозбереження та енергоощадні технології
водопостачання
охорона здоров"я
охорона навколишнього середовища
підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).

Максимальна сума гранту проекти з відновлення комунальної інфраструктури становитиме $10000. Проекти виконуватимуться на умовах спів-фінансування. Так, Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети - 45%, громади - 5%.

Максимальна сума гранту на енергоощадні проекти буде збільшена до $20000 і може становити до 70% вартості Проекту; 25% - внесок місцевого бюджету, а 5% - внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту.

Важливим аспектом діяльності Проекту у другій фазі буде консолідація знань та досвіду, здобутих під час громад його впровадження. Для цього планується залучити до співробітництва вищі навчальні заклади та створити Центр управління знаннями.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ І ФАЗИ ПРОЕКТУ МРГ

Перша фаза Проекту МРГ розпочалась у грудні 2007 року. За 3,5 роки діяльності Проект допоміг більше 1000 сільських громад покращити умови проживання спільними зусиллями та у партнерстві з місцевою владою. Таким чином, було здійснено 1303 мікро-проекти з енергозбереження в школах та дитячих садочках, ремонт та закупівля обладнання для сільських медичних установ, а також водопостачання.

Перша фаза Проекту тривала до 6 червня 2011 року, і мала бюджет 13,3 млн.євро. За цей період Проект встановив партнерство з 25 регіонами, 209 районами та більше 1100 місцевими радами (з населенням до 10000 осіб). Проект мобілізував більше 418 тис. мешканців сільських територій які само-організувались в організації громад (ОГ), в основі яких – принцип належного врядування. Таким чином, близько активно включились в проектну роботу з метою поліпшення власних умов проживання.

Для громад та представників органів місцевої влади / самоврядування експерти Проекту провели 1656 навчальних семінарів та тренінгів, на яких громади навчили, (а) як створити та керувати діяльністю своєї організації, (б) як планувати та виконувати плани розвитку власного села спільно з місцевими органами влади, (в) як підготувати та реалізувати проект громади.

В рамках І фази Проекту реалізовано 1303 проекти громад. Голосуванням на загальних зборах громади самі обирали пріоритети для своїх проектів. Таким чином, 59% громад запровадили енергоощадні заходи у сільських школах, дитячих садочках та медичних закладах, 21% здійснили ремонт амбулаторій/ФАПів та закупівлю медичного обладнання; 15% громад проведели або відремонтували систему водопостачання; 4% проектів стосувались закупівлі шкільного автобусу; 1% – проекти, спрямовані на збереження навколишнього природного середовища. Середня вартість проекту громади – близько 150 тис. грн.

На реалізацію ініціатив громад Проект МРГ виділив близько 91 млн. грн., ще близько 88 млн. грн. було виділено з місцевих бюджетів як спів-фінансування, біля 14 млн. грн. зібрали самі громади, а 3 млн. грн. інвестував приватний сектор.

За детальнішою інформацією звертайтесь, будь ласка, до Ганни Яцюк, координатора з моніторингу та зв’язків з громадськістю за тел.: 584 34 79; Моб: 050 417 9668. Ел.пошта: ganna.yatsyuk@undp.org. Веб сайт: www.cba.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар