пʼятниця, 13 вересня 2013 р.

18 громад Турківщини сьогодні беруть участь в конкурсі проекту УФСІ «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури»Проект реалізується Українським фондом соціальних інвестицій за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW).
На сьогодні громадами, які зголосилися на участь у конкурсі (подали попередні заявки), вже проведені загальні збори, на яких громада обирала пріоритетну для неї проблему, давала згоду та визначала відсоток співфінансування, який зможе внести в реалізацію проекту, а також обирала Агенцію по впровадженню, уповноважену представляти її інтереси.
Також Агенціями подані вже мікропроектні пропозиції, гарантійні листи, інформація про громаду, складені плани життєздатності, наданий перелік обладнання, якщо передбачається проектом (весь пакет документів за наданим громадам переліком).
В районі працюють 2 консультанти Фонду – консультант із соціальних питань Надія Костіна, та консультант з питань технічних – Юрій Кузьо. Власне вони і зустрічаються з громадами, роз’яснюють умови та вимоги, консультують членів агенцій, зустрічаються з керівниками міста та району, очільниками профільних управлінь тощо. Куратором у районі назначено начальника відділу економіки Турківської РДА – Курус Тетяну Михайлівну.

Зараз проводиться попередня оцінка проектів і згодом визначаться переможці цих перегонів - проекти, які наберуть найбільшу кількість балів. Решта обєктів залишаться у резерві. Наступним етапом буде підписання рамкових угод із переможцями конкурсу – між замовником проекту, яким є агенція, директором Львівського регіонального представництва УФСІ та власником об’єкта, який потребує інвестицій. Далі – забезпечення громадами внеску співфінансування і саме впровадження МП. Та про це згодом.
Із суми 9,3 млн.грн., виділеної на Турківський район, 20 відсотків складають місцеві кошти, а це 1,9 млн.грн.; 80 відсотків - 7,4 млн.грн. фінансує УФСІ. Умовою Фонду є обов’язковий внесок людей (мінімум 2 відсотка), решта це можуть бути бюджетні та спонсорські кошти. І тут філософія проста. Якщо людина готова внести свої кошти, значить для неї це важливо, це її болить і вона далі буде дбати за той об’єкт, за ту послугу, до якої доклалася. Адже сам проект УФСІ спрямований не тільки на вирішення соціальної проблеми, але насамперед на розбудову громади, на її подальшу активізацію у вирішенні місцевих проблем, на розвиток свого потенціалу. Цьому сприятимуть і навчальні тренінги, в яких візьмуть участь члени громад – переможців конкурсу, які здобудуть нову інформацію, знання та практичні навики.
«Ті проблеми, що висувались громадами – всі дуже актуальні, - зазначає Надія Костіна. А збори громад у більшості показали – людей це болить.  Звичайно, не всі пройдуть до фіналу. Це конкурс. Я чесно вболіваю за кожну з них, бо мають право на отримання допомоги та підтримки. Власне впродовж усіх наших зустрічей ми намагались вселити в людей віру. Але віру потрібно підкріплювати конкретними справами, треба робити конкретні кроки на шляху до перемоги. А цього декому і бракувало. Філософія «не я, а нехай хтось це зробить» – стара. І з цим доводиться дуже багато працювати. Є громади, за які я особливо вболіваю. Але й є умови Фонду (і Німецького уряду) щодо ефективного капіталовкладення (включаючи енергозбереження) і обґрунтованого технічного рішення. А є й так, що громада на стадії перегонів упускає свій шанс, не докладаючи зусиль на етапах конкурсу.
Тому заздалегідь хочу підтримати тих, хто наразі не пройде (але і у них ще не втрачені шанси, вони будуть у резерві). Хочеться, щоб не розчаровувались. У них залишиться той безцінний досвід, який ми зараз спостерігаємо у громад, що колись брали участь у конкурсі в рамках Програми розвитку ООН. Отриманий в однаковій мірі всіма громадами він не пропаде даром. Це однозначно».

Немає коментарів:

Дописати коментар